×

Morsowa Korona Wisły

#

Morsowa Korona Wisły

To morsowe wyzwanie zmierzenia się z nurtem największej rzeki w Polsce. Za każdym razem inne warunki pogodowe, inny nurt, inna dyspozycja psychofizyczna. To naszym zadaniem jest z pokorą dostosować się aby dopłynąć do zamierzonego celu.

Morsowanie to wyzwania i styl życia. Wspomagamy edukację ekologiczną oraz zdrowie w harmonii z Naturą.

Projekt zakład, również możliwość współpracy z naukowcami (potencjalne badania wykonane podczas oraz pomiędzy kolejnymi wydarzeniami), a także współpracą z szeroko pojętą gospodarką. Fundacja zakłada nawiązanie współpracy z firmami przede wszystkim, z polskim kapitałem, możliwością promowania lokalnych przedsiębiorców zwłaszcza z branż związanych z aktywnością fizyczną, ekologią i edukacją.

#
#

Jak zacząć i rozważnie praktykować w pierwszym sezonie?

W pierwszym sezonie ucz się słuchać swojego organizmu. Znajdź klub lub grupę morsującą w okolicy aby morsować bezpiecznie. W morsowaniu najważniejsze dla zdrowia są: pierwsze 15 sekund i regularność minimum raz w tygodniu. Kolejne ważne aspekty to towarzystwo, o wiele łatwiej i bezpieczniej morsować w grupie. Ponadto przy obecnej gospodarce wodnej i zmianach klimatu coraz trudniej będzie znaleźć bezpieczne miejsce do morsowania z czystą wodą, dlatego będziemy wspierać działania na rzecz ekologii i czystości wód.

Pierwsza kąpiel
Czego nie robimy
W pierwszym sezonie
Morsowanie pomaga na
Morsowanie pozwala

Niezbędnik na kąpielisko:

Strój kąpielowy

Ręcznik

(najlepiej duży kąpielowy)

Klapki

(chronią przed niespodziankami na dnie oraz nadmiernym wychłodzeniem stóp na lodzie i śniegu)

Karimata

(pomaga wieraniu i przechować rzeczy w czasie kąpieli)

Termos z herbatą

(po kąpieli pomaga przywrócić równowagę termiczną)

Czapka

(chroni głowę przed nadmiernym wyziębieniem)

Rękawice

(w wodzie nie moczymy rąk i chronimy ich ciepłotę aby móc się ubrać samodzielnie)

Szlafrok

(ułatwia przebieranie)

Luźny ubiór

(łatwo włożyć na wychłodzone ciało)

Organizm cały czas przemawia do Ciebie!

Najważniejsze rzeczy w ciele dzieją się przez pierwsze 15 sekund (to ten moment wytrenuje nasz układ immunologiczny), stąd preferowane wejścia do wody to 3 x 1 minuta, aby wytrenować organizm, szybkie wydłużanie czasu kąpieli może doprowadzić do niepotrzebnego ryzyka i niepożądanych skutków ubocznych.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit:

sed do eiusmod tempor sed do eiusmod tempor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit:

sed do eiusmod tempor sed do eiusmod temporr

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit:

sed do eiusmod tempor sed do eiusmod tempore

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit:

sed do eiusmod tempor sed do eiusmod tempor3

Jak zdobyć koronę?

1. Stworzyliśmy autorski roczny program szkoleniowy, oparty na naszej drodze, którą przeszliśmy i 10 kompetencjach, jakie są potrzebne by osiągać sukcesy zarówno w biznesie jak i na etacie. Dbamy by wiedza, którą dostarczamy, była przekazywana przez praktyków a nie teoretyków.

#

2. Bonusy za zdobycie korony w jednym sezonie:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat

Pływackie wydarzenia morsowe w Polsce

poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
p
w
ś
c
p
s
n
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Morsowa Mapa Polski

Kalendarium wydarzeń Morsowej Korony Wisły

Kazimierz Dolny

Dzika rzeka ze zmiennym poziomem wody szczególnie w okresie od jesieni do wiosny stanowi nie lada wyzwanie.

Data:

Dołącz

Opatowiec

Wyjątkowe miejsce na mapie polskich rzek, tutaj Dunajec wpada do Wisły. Czyli wchodzisz do wody w Dunajcu a wypływasz w Wiśle około 500 metrów niżej z nurtem. Dodatkowego klimatu dodawał klasyczny prom rzeczny, trzymamy kciuki za jego zachowanie.

Data:

Dołącz

Spytkowice

Ciekawa miejscowość na granicy Śląska i Małopolski ze starorzeczem i żeglownym kanałem wiślanym. W tym miejscu również znajduje się prom z napędem spalinowym.

Data:

Dołącz

Twoje miasto

Dlaczego twoje miasto jest idealne do morsowania.

Data:

Dołącz

Podjeli wyzwanie korony

#
#
#
#

Zobacz najciekawsze artykuły na bloga

Dlaczego warto zostać Partnerem Wspierajacym

W sezonie zimowym współorganizujemy i promujemy eventy morsowe na rzece w kilku miastach w Polsce, w których morsy będą przepływać wpław największą polską rzekę Wisłę. Jesteśmy również partnerami i uczestnikami innych lokalnych wydarzeń morsowych w całym Kraju. Naszym celem jest pokazanie wyzwania jakim jest zmierzenie się z zimnem i dodatkowo nurtem rzeki.

Nasza akcja jest jednocześnie kampanią społeczną na rzecz promocji zdrowego trybu życia i czystości rzek, jezior oraz wód otwartych w Polsce. Wpisujemy się również w działalność wizerunkową CSR, społeczną odpowiedzialność biznesu.

Organizatorzy

Pomagamy tworzyć wyzwanie dla ludzi z pasją! Morsowanie to przygoda, poznawanie siebie, nowe znajomości, rozwój osobisty, odbudowa kontaktu z otaczającą nas naturą. Dbanie o zdrowie buduje świadomość dbania o środowisko w tym szczególnie czystość wód z których chcemy korzystać.

#

Patryk Rojek

Prezes zarządu

Pomagamy tworzyć wyzwanie dla ludzi z pasją! Morsowanie to przygoda, poznawanie siebie, nowe znajomości, rozwój osobisty, odbudowa kontaktu z otaczającą nas naturą. Dbanie o zdrowie buduje świadomość dbania o środowisko w tym szczególnie czystość wód z których chcemy korzystać.

#

Robert Rojek

Pełnomocnik do spraw MKW

Partnerskie kluby korony

#

Fundacja Twoja Droga Rozwoju

Kraków

#

Morsy Wołomin Kobyłka

Partnerski klub

Twoje miasto

Partnerski klub

Twoje miasto

Partnerski klub

Twoje miasto

Partnerski klub

Twoje miasto

Kontakt

biuro@twojadrogarozwoju.pl
+48 533 033 068
ul. Wadowicka 6/88,
30-415 Kraków